Alan Adları

Alan adları; internet üzerinde kişisel ya da kurumsal web sitelerinin oluşturulmasını, alan adı ile erişilebilen bir sunucu çalıştırılmasını ve elektronik postaların gönderimi ile alımını sağlamakta olup, günümüz ticaret koşulları içerinde son derece önemli bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alan adı bir web sitesinin tanımlanması ve o siteye erişim amacıyla kullanılır.
Örneğin: ‘’patentdanismanligi.com’’ http://www.patentdanismanligi.com internet adresinin alan adıdır.

Kayıt altına alınmış haliyle alan adı pasif niteliktedir. Alan adının tahsisi ile ad üzerinde bir münhasırlık sağlanabilmekte, başkasının o alan adını kullanması engellenebilmektedir.

Danışmanlık/Eğitim

Çözüm ortağınız olarak, uzman ve deneyimli kadrosu ile Patent Danışmanlığı; alan adının tahsisi ve hem alan adının hem de içeriğinin korunması konularında size özel öneri geliştirir, fikri haklar alanında ihtiyacınız olacak her türlü faydalı bilgiyi size özel hazırlayacağı eğitim programlarıyla hizmetinize sunar.

Araştırma

Tahsisi düşünülen alan adının kayıtlı olup olmadığı araştırılır, kaydın mevcut olduğu durumlarda çözüm önerileri sunulur.

Alan Adı Tahsisi

İşletmeniz için en verimli sonuçları doğuracak alan adının seçilmesi ve tahsisi için özenle uygulama yapılır.

Başvuru için gerekli belgeler :

– Vekaletname
– Başvuru İstek Formu
– Alan Adı Yönetimi/Yenileme

Alan adı tahsis işlemleri sonrasında son sürelerin izlenmesi özenle yapılır ve yenileme işlemleri gerçekleştirilir. Tahsis edilecek alan adının son süreleri, sistem ve süre tercihlerine göre 1 ila 5 yıl arasında değişmektedir.